Proč uznávám jen jezdecké luky a dlouhé primitivní luky

22.07.2023

Kladkové luky, nejedná se o luky sportovní !

Jsou velmi oblíbeny mezi lidmi, Dokáže z něj střílet úplně každý bez zkušeností, díky kladkovému provedení je síla luku násobena a luk má ohromnou sílu a mění poměry šancí, Tento luk je určen na ZABÍJENÍ ne na lov na ZABÍJENÍ, zvíře nemá šanci , i člověk bez zkušenosti na ohromnou vzdálenost zvíře usmrtí, aniž by zvíře dostalo šanci.

Hozený terč netrefí, natož s tažením šípů z toulce.

Jedná se o luk určený pouze na statickou střelbu na terč. 

Luky Olympijské

Mají mnoho vychytávek, aby jste na dlouhou vzdálenost stříleli s přesností mm, jedná se o luky prakticky úplně nepoužitelné mimo olympiádu, luk si Vás kompletně srovná a díky technikám, které mají tito střelci střílíte 1 desítku a druhou. Ale hoďte jim terč a oni ho nemají šanci trefit, natož tasit šíp z toulce před letícím holubem, tento střelec umře hlady.  Jedná se o luk určený pouze na statickou střelbu na terč.

Sportovní luky

Jsou upravené tak již při uchopení luku, Vás luk sám navádí do doporučené polohy, rovněž řeší obcházení lučiště, a platí zde rovněž pravidlo že člověk bez zkušeností je schopen na první střelu ten terč trefit, a nepotřebuje nastřílet tisíce šípů. 

Platí zde stejná věc jako u předchozích 2 luků zkuste jim házet terče na střelbu z nepřipravené polohy, a nejlépe s tažením šípů z toulce, opět se jedná o luk určený pouze na statickou střelbu na terč.

Dlouhý neboli Anglický luk

Řeší téměř vše c předchozí luky nedokážou, Dokážete s ním dělat vše co je zapotřebí, musíte se na něm učit nemůže už z něj střílet každý jen tak. Musíte si sami najít svou polohu, řešíte zakládání, dokážete i létající terče, ale nedokážete létající terče s tasením šípů, jedná se o dlouhý neobratný luk, u kterého se zakládají šípy z vnitřní strany, a ani pan Kassai nedokáže z takového luku střílet na létající šípy s tasením.

Jezdecké luky

Pouze tento luk, mne nabízí to co od luku chci, INSTINKTIVNÍ UKOSTŘELBA A STŘELBA ZA POHYBU

Střelba na terče či na zvěř.

Nejsem lovec ani nemám v úmyslu lovit, ale je potřeba myslet na vše.

U tohoto typu luku, každý střelec musí denně trénovat, nastřílet tisíce šípů, musí si najít vlastní polohu, natrénovat zakládání, bez problému můžete střílet na létající terče včetně tasení z toulce, umožňuje střelbu za pohybu či střelbu z koně. Stručně, luk umožňuje úplně vše, ale požaduje po střelci maximální tréning, nepovolí lemplovi čehokoliv dokázat, což první 3 luky dokáže obsluhovat i lempl.

Pokud se jedná o lov tak zvíře i lovec mají stejné podmínky, lovec se musí dostat na určitou vzdálenost, musí ovládat luk, musí umět instinktivně střílet i s tasením šípu z toulce, jinak by umřel hlady, 

Takže spojuje jak kompletní umění s lukem tak dává stejné šance i zvířeti